2018 saç rengi trendleri ve modelleri tüm dünyada yapılan gözlemlere göre en çok geleneksel ve doğallık ön planda tutulmaktadır. Çoğunlukla saç modelleri ve renklerinde doğallık söz konusu olsa da dünyada birkaç marka saç modellerinde ve renklerinde fütüristik, çılgın tonlarla yapılan kombinasyonların da kullanıldığı görülmektedir.

Jason Wu, başka modacılar hatta tüm dünyanın kullandığı çilek sarışın oldukça fazla kullanılmaktadır. Prabal Gurung’da görülen baş döndürücü koyu çikolata, Tadashi Shoji’de görülen parlak turuncu ve kırmızı saç renklerdeki değişimi zirvelere sürüklemektedir. Ayrıca İsveç sarışınlığı oldukça geleneksel bir yaygınlık göstermekte, bunun yanında Tory Burch’ta görülen küllü siyah saç muhteşem bir güzellikle dikkat çekmektedir. Sonbaharda koyu kumral saç ise Rodarte’de görülmekte ve bu saç rengi oldukça parlak bir görünüm kazandırmaktadır.

Lacoste’de genel olarak trüf kahverengi ile dikkat çekmekte ve tabiî ki trüf tarçınla beraber Zac Posen’i oldukça çekici bir görünüm kazandırmaktadır.

Game of Thrones’de oynayan Daenerys Targaryen’de gümüş beyaz kesin çözüm sağlamaktadır. Daha çok Tommy Hilfiger’de görülen sıcak bakır Tren olmuş ancak Gucci’de görülen platin sarı saçta pembe çizgilerin olması saça oldukça güzel bir görünüm kazandırmıştır.

20 18 Saç modellerinde ise klasik Fransız bükümü kişiyi oldukça genç, havalı, sosyetik ve rahat hissettirebilmek için yeni modeller verildi. Ayrıca bohem dalgalar da ilkbahar ve yaz için oldukça basit saç stilleridir.  Saç tasarımcıların oldukça popüler ve bohem dalgalarla değişiklik yapmadan kullanılması doğal bir görünüm kazandırmıştır. Saçların doğal olarak kuruması podyumda yürüyen bayanlara mükemmel bir görünüm kazandırmıştır.

Eskiye dönüş saç modellerinde de kendini göstermiş ve eskiden havalı, tarz olsun diye saç içlerine altın veya gümüş bantlar günümüzde de moda haline gelmiştir. Ayrıca bu sezonun trendi olarak deri de kullanılmaktadır. Saçları sarmak amacıyla kullanılan saç bantları deri olarak tercih edilmektedir.

2018 sonbaharında en büyük kullanımlardan biri atkuyruğu ve farklı şekillerde enseden bağlanan düşük atkuyruğudur. Saçın enseden bağlanması bayanlara şık bir görünüm kazandırırken bayanların daha kadınsı görünmesini de sağlamaktadır.

2018 sezonunun saç modellerinde trendlerden biri de düz saçlardır. Saçlar açık ya da bağlı olsun saçın arkaya doğru yatırılarak düz hale getirilip yatırılması ya da saçın yandan ayrılarak omuzlara dökülmesi daha şık daha havalı göstermektedir.

Bu sezonda yandan ya da ortadan ayrılan saçlarla birlikte kalın kaş kullanımı oldukça uyumlu olmaktadır. Dünya çapında ünlü kişilerin yandan ayrılmış dalgalı saçları çekicilik katmakla birlikte oldukça doğal bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca yine 2018 saç modelleri arasında yıllardır kullanılan topuz modellerinden düğümlenmiş topuz tercih edilerek farklılık yaratılmaktadır. Düğümlenmiş topuz modeli iyi bir uğraş gösterildiğinde harika bir görünüm kazandırmaktadır.

Saç Rengi Trendleri ve 2018 Saç Modelleri
Summary
2018 Saç Rengi Trendleri ve Saç Modelleri
Article Name
2018 Saç Rengi Trendleri ve Saç Modelleri
Description
Saç Rengi Trendleri ve 2018 Saç Modellerİ hakkında bilgi
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir