Hipnoz ile doğum annenin önceden eğitilerek doğuma ilişkin algısının değiştirilerek doğumun tamamen doğal, müdahalesiz, annenin doğumun her aşamasının farkında olduğu, etrafındaki kişileri duyabildiği tam aşamalı kas gevşemesinin ardından tam bir gevşeme haline geçerek, bebeğine odaklanarak, ağrıları dalga olarak algıladığı bir doğum yöntemidir Hipnoz ile doğum.

Hipnoz ile doğum nedir?

Doğum rahim kasılmalarıyla başlar. Öncesinde daha geniş aralıklarla gelen kasılmalar doğumun sonuna yaklaştıkça sıklaşmaya ve şiddeti artmaya başlar. Gebe kendini ağrılar sıklaştıkça huzursuz hissetmeye başlar. Korku ve stres hakimdir. Doğumda rol oynayan üç hormon vardır. Oksitosin, adrenalin ve endorfin. Oksitosin rahim kasılmasını ve açılmasını sağlar. Adrenalin doğumda bebeğin çıkışı sırasında bebeği fırlatma refleksini uyarır. Endorfin doğal bir ağrı kesicidir. Stresi ve korkusu azalmış ya da hipnozla gevşeme haline geçmiş bir gebede endorfin hormonunda artış gözlenir ve gebe ağrılarını daha az hisseder. Doğum doğal akışına bırakıldığında rahim ağzının açılması tamamlandıktan sonra ıkınma hissi kendiliğinden gelir. Hipnozda bir gebe etrafınfa olanların konuşulanların farkındadır. isterse cevap verir. Bebeğine odaklanmıştır. Kendi bedenini imgeleme yoluyla gevşetmiş huzur ve sukunetli bir ortamda kendini doğumun akışına bırakmıştır. Bilgi için bizi arayın.

Hipnozla doğum yukarıda belirttiğim aşamalarla gerçekleşmektedir. Önceden hazırlanılmış olması gerekir. Bunun için gevşeme egzersizleri yapılması gerekir. Benimle hipnozla doğuma hazırlanabilirsiniz. Bilgi almak için arayınız. İletişim: ebecigdemcayir@gmail.com

Summary
Hipnoz ile doğum nedir?
Article Name
Hipnoz ile doğum nedir?
Description
Hipnoz ile doğum nedir hakkında bilgi ve başvuru telefon: 05418089138
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo