Nefes alma dünyadaki tüm varlıkların yaşamını devam ettirmede yegane eylemdir.

Nefes alma sağlıklı olma ve sağlığı sürdürmede , sağlığın iyileştirilmesinde en temel eylemlerden biridir. Hücrelerimizin çalışması için en temel element oksijendir. Hamilelikte nefes egzersizleri yapmak bu noktada insanın kendi bedenine yapacağı en büyük iyiliklerden biridir.

Gebelik boyunca kadın bedeni bebeği geliştirmek için çeşitli fizyolojik değişimleri içerir. Tüm bu fizyolojik ve anatomik değişimler bebeği geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu noktada gebe kadına düşen en önemli görev kendi bedeni ve bebeği  için doğru nefes almaktır. Bebek anneden oksijeni plasenta ve umblikal kord yoluyla alır. Annenin doğru Hamilelikte nefes egzersizleri bebeğin dolaşım sağlığını olumlu etkileyecektir. Doğum dalgalarıyla bebek rahim içerisinde strese girebilme olasılığı vardır. Doğum dalgaları sırasında uygulanan bazı nefes teknikleri hem bebeğin doğum sonrası  sağlık durumunu olumlu etkiler hem annenin bütün sistemlerinin doğru çalışmasını sağlar. Hamilelikte nefes egzersizleri önemlidir.

Gebelik sürecinin daha güçlü, motive ve sağlıklı geçirilmesi için yapılan kas egzersizleri, pelvik taban egzersizleri önemli olduğu kadar Hamilelikte nefes egzersizleri de olmazsa olmazdır.

Hamile Nefes egzersizleri terapisi almak için İletişim: ebecigdemcayir@gmail.com

hamile nefes egzersizleri Bölgesel Hizmetleri Doğum koçu

İstanbul Profesyonel  Hamilelikte nefes egzersizleri Hizmeti İstanbul Doula Danışmanlığı, Doğuma Hazırlık Gebe Eğitimi Merkezi lokasyonları İSTANBULAvcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Esenler, Esenyurt, Küçükçekmece, Bahçeşehir Bahçelievler, Bakırköy.

Summary
Hamile Nefes Egzersizleri | Doğum Koçu & Doula
Article Name
Hamile Nefes Egzersizleri | Doğum Koçu & Doula
Description
Hamile Nefes Egzersizleri | Doğum Koçu & Doula İstanbul Telefon: 05418089138
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo