Hamile yogası Gebelik 40 haftalık uzun bir süreçtir. Bu süreçte kendiniz ve bebeğiniz için gelişim göstermek, bağ kurmak için fırsatlarla dolu bir dönem. Bir doğum koçu olarak hamilelik sürecinde yoga eğitimi almanın doğum sürecinde önemli ölçüde olumlu etkileri olduğunu gözlemleme fırsatım oldu.

Hamile yogası eğitiminin amacı gebeliğin rahat geçmesi, fiziksel ,zihinsel ve psikolojik olarak rahatlamak ve zihin beden ilişkisinin uyumunu yakalamaktır.  Yoga derslerinde yoga duruşları ile bedeniniz güçlenir, baş boyun ve bel ağrıları oluşmaz ve doğru bir duruş öğrenirsiniz.

Nefes egzersizleri  yoganın çok önemli bir parçasıdır. Doğru nefes almayı öğrenmek  bedeninize ve bebeğinizi olumlu etkileri olur. Doğum takibi sırasında bebeğinize daha fazla oksijen gönderir ve bebeğinizin dolaşımını desteklemiş olursunuz. Doğru nefes almak yaşam kalitenizi artırır. Doğum anında doğru şekilde gevşemenizi sağlar.

Hamile yogasının bir diğer parçasıda meditasyondur. Hamile yogası derslerinde meditasyon yaparak dikkat odaklama, bebeğe odaklanma, günlük hayatın karmaşası ve endişelerinden uzaklamış gevşemiş ve rahatlamış olursunuz. Hamile yogası sağlığınızı korur.

Hamile yogasında bir diğer çalışmada pelvik tabanı güçlendirme çalışmalarıdır. Pelvik bölgenin güçlenmesi , çalıştırılması, günlük hayatta uygulanması mümkündür. Doğum pelvik kanalda gerçekleşir. Bu bölgede yapılan çalışmalar doğumun daha kolay daha az travmatik gerçekleşmesini sağlar.

Hamile yogası derslerimiz sınıf olarak ya da birebir özel alabilirsiniz. Bilgi almak için arayınız. İletişim: ebecigdemcayir@gmail.com

Summary
Hamile Yogası | Doğum Koçu & Doula
Article Name
Hamile Yogası | Doğum Koçu & Doula
Description
Hamile Yogası | Doğum Koçu & Doula İstanbul 05418089138
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo