Hamile pilatesi sadece gebelik döneminde tüm beden ve pelvik kasları güçlendirerek doğumda kolaylık sağlamakta ve doğum sonrası bedenin toparlanmasını hızlandırır. Tıbbi bir risk yoksa hekiminizin onayıyla 20 .haftadan itibaren temel pilates prensipleriyle başlayan gebelikte yapılacak kas egzersizlerini içerir. Hamlile platesi faydalıdır.

Hamile pilatesi egzersizlerini evde kendi kendinize yapmanız çeşitli sakatlıklara yol açabileceği gibi gebeliğin üzerine olumsuz etki oluşturabilir. Bu yüzden profesyonel bir eğitimciyle hazırlanmanız bu gibi problemlerin önüne geçecektir. Anatominin iyi bilinmesi gerekir.

Hamile pilatesi doğum sırasında bedenin daha iyi kontrol edilmesini sağlar. Doğru nefes alarak bebeğinize daha fazla oksijen gönderirsiniz ve bebeğin sağlığını olumlu etkilersiniz. Kasların daha güçlü olması nedeniyle doğum kanalında daha az travma ve daha çabuk iyileşme gözlemlenir.

Hamile pilatesine başlanmasında belli koşullar olmalıdır. Doğum koçu ebeyle çalışmanız sağlık durumu açısından avantajlı olacaktır. İlk 3 ayın problemsiz bitmiş olması gerekir. Bel , boyun ve omurgada herhangi bir problem olmaması gerekir.

Hamile pilatesi haftada iki ya da üç gün ders alınması yeterlidir. İster  sınıf ortamında ister evinizde birebir pilatesi öğrenebilirsiniz. Bütün sorularınız için ve bilgi almak için arayınız. İletişim: ebecigdemcayir@gmail.com

Summary
Hamile Pilatesi | Doğum Koçu & Doula
Article Name
Hamile Pilatesi | Doğum Koçu & Doula
Description
Hamile Pilatesi | Doğum Koçu & Doula İstanbul telefon:05418089138
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo