Bir diğer hizmetimiz sadece doğum sonrası danışmanlıktır. Doğum şekli sezeryan ya da normal  olabilir.

Gebelik 9 ay 10 günlük bir yolculuktur. Bu yolculuğun sonunda bebekli hayata geçiş dönemi başlamaktadır. Gebelik ve doğum süreci kendine has değişimleri içermektedir. Aynı şekilde doğum sonrası dönemde de annenin ve bebeğin uyum sürecini içerir. Anneler postpartum dönemdeki değişimlere uyum sağlama, kendi bakımlarını ve yenidoğanın gereksinimlerini karşılama çabası içindedirler.

Tüm bunlar annelerde stres faktörü olarak etki ederler.

Stresli durumların arttığı bu dönemde annelere yeterli desteğin sağlanmaması, onların fiziksel ve ruhsal sağlıklarını olumsuz yönde etkiler

Doğum sonrası dönemde bir gelişim dönemidir. Anne hem fiziksel, hem psikolojik olarak etrafından destek görmeyi beklemektedir. Doğum sonrası danışmanlık içinde alınacak konular , emzirme, yenidoğan ve bakımı, lohusalık döneminde bireysel bakım, kilo alımı, aile planlaması, cinsellik, bebek beslenmesi, meme bakımı ve sorunlarına yönelik öneriler. Bütün bu konularla ilgili 10 yıllık ebelik tecrubem ve bir çocuk annesi olarak sizin yanınızdayım. Doğum şekliniz ister normal vajinal ister sezeryan  olsun lohusalık döneminde olan değişimlere ve bebeğinize uyum sağlamanız için danışmanlık, destek ve bakımları öğretme , yardımcı olmaktayım. Lohusalık döneminin ilk bir haftası yorucu ve zorlu geçmektedir. Aile üyelerinin desteği bu dönemlde önemli olmakla birlikte profesyonel doğum sonrası danışmanlık desteği sayesinde sancılı sıkıntılı bir süreç yerine sağlıklı ve keyifli bir sürece dönüşebilir.

Annelerin Başlıca Sağlık Sorunları

Epizyo bölgesinde ağrı, enfeksiyon belirti ve bulguları

Süt kanallarında tıkanıklık, engorgement, mastitis, apse

Annelik rolünü yerine getirememe endişesi

Yorgunluk, uykusuzluk

İdrar yolu enfeksiyonu belirti ve bulguları

Olumsuz beden imajı etkilenmesi

Konstipasyon, hemoroid

İdrar inkontinansı

Annelik hüznü (maternity blues)

Küçük ve içe çökük meme ucu

Vajinal enfeksiyon belirti ve bulguları

Postpartum depresyon

Doğum sonrası süreci

İsterseniz  hastanede doğumdan sonra loğusa,bebek bakımı, emzirme  konularıyla ilgili size yardımcı olabiliriz. Emzirmeyle ilgili yaşanan sorunlarla ilgili profesyonel olarak tecrubelerimden faydalanabilirsiniz. Bilgi almak için İletişim: ebecigdemcayir@gmail.com

Doğum Sonrası Danışmanlık Hizmeti İstanbul bölgeleri

İstanbul’un Doğum Sonrası Danışmanlık Hizmeti, Profesyonel Doğum Koçluğu Hizmeti İstanbul Doula Danışmanlığı, Doğuma Hazırlık Gebe Eğitimi Merkezi lokasyonları İSTANBUL, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Beykoz, Çekmeköy, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

Summary
Doğum Sonrası Danışmanlık | Doğum Koçu & Doula
Article Name
Doğum Sonrası Danışmanlık | Doğum Koçu & Doula
Description
Doğum Sonrası Danışmanlık | Doğum Koçu & Doula İstanbul telefon :05418089138
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo