doğm koçu ücretleri

Doğum koçu ücretleri bana en çok sorulan sorular arasındadır.

DOĞUM KOÇLUĞU     2000 TL

 •  12. HAFTADAN İTİBAREN  KABUL EDİYORUZ. HEM KURAMSAL HEM PRATİK EĞİTİM
 • GEBELİK
 • DOĞUM
 • GEBELİK VE DOĞUM PSİKOLOJİSİ
 • DOĞUMDA UYGULANACAK RAHATLATICI YÖNTEMLER
 • MASAJ
 • AROMATERAPİ
 • YOGA
 • PILATES
 • NEFES EGZERSİZLERİ
 • GEVŞEME TEKNİKLERİ
 • DOĞUM SONRASI DÖNEM VE ÖNERİLER
 • EMZİRME SÜT MİKTARINI ARTTIRMA YÖNTEMLERİ
 • YENİDOĞANIN ÖZELLİKLERİ VE BEBEK BAKIMI
 • AYLIK GÖRÜŞME, DOĞUMDA KOÇLUK, DOĞUMDAN SONRA 2 SAAT EMZİRME DESTEĞİ, DOĞUM SONRASI ZİYARET

HİPNOZLA DOĞUM  BİR SEANS ÜCRETİ 350 TL   TOPLAM 6 SEANS

 

DOĞUMA HAZIRLIK SINIFI

 • KURAMSAL +PRATİK 4 HAFTALIK EĞİTİM 500
 • HAFTADA 1 GÜN 3 DERS

ÖZEL HEMŞİRELİK

 • SAAT BAŞI 40 TL
 • 12 SAAT YA DA 24 SAAT LİK NÖBETLER HALİNDE OLMAKTADIR.

EMZİRME DANIŞMANLIĞI  200 TL

 • DOĞRU EMZİRME TEKNİKLERİ, SÜTMİKTARINI ARTTIRMA
 • DOĞUM ÖNCESİ LAKTASYON VE EMZİRME EĞİTİMİ 1  DERS TEORİK EĞİTİM+ DOĞUM SONRASI EMZİRME DESTEĞİ 1 SAATLİK

BİREYSEL DANIŞMANLIK

TELEFONLA YA DA YÜZYÜZE GÖRÜŞME  YARIM SAATLİK ÜCRET  50 TL

Doula nedir ve doğum koçu ücretleri neye göre değişir?

Doğum koçu ücretleri nedir sorusunu anlamak için ilk önce ülkemizde bu sektörde neler olduğunu anlamamız gerekli. Doğum koçluğu oldukça  kapsamlı bir alandır. Ebe olmayanlar daha çok doulalık yapmaktadır. Doğum koçluğu aslında daha çok sağlık alt yapısının olmasını gerektirmektedir.

Şimdi artık çok farklı meslek gruplarındada oldukça revaçtadır.

Peki nedir doğum koçu bunu cevaplayalım. Doula hizmet eden kadın anlamına geliyor. Bizim ülkemizde de doğum destekçisi olarak geçiyor. Doğum koçu ücretleri için iletşim: ebecigdemcayir@gmail.com

Doğum koçu ücretleri sizin isteklerinize göre değişir. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Doğum destekçesi anne adayıyla ilk  tanışmasıyla birlikte çalışma kararı alıyorsa birebir doğuma psikolojik, bedensel  olarak hazırlar. Hamilelik doğum ve doğum sonrasına ilişkin eğitimler verir. Aynı zamanda doğumda ve sonrasında onu destekleyen partneri de eğitir. Anne adayıyla birlikte doğum zamanı başladığında hastaneye gider doğum takibi sırasında anneye nonfarmokolojik bir takım yöntemler  uygulayarak anneyi rahatlatır, konforunu sağlar. Hastane sürecinde olanlarla ilgili anneye bilgi verip stresinin azalmasına yardımcı olur. Doğum sırasında anneye psikolojik olarak cesaretlendirir, destekler. Doğumdan sonrada anne bebek etkileşimini gözlemler , emzirmesine yardımcı olur. 1 hafta içerisinde anneyi ziyaret eder. Problemleri varsa gerekirse tekrar eğitimler verir bilgilendirme yapar. Doğum destekçisi tıbbi olarak hiç bir şeyden sorumlu değildir. Fakat doğum koçunun sağlık alt yapısının olması, ebe , kadın doğum alanında hemşirelik tecrübesinin olması avantaj sağlamaktadır.

Doğum koçu ücreti ve danışmanlık ile ilgili nelere dikkat etmeliyiz?

Doğum koçu ücreti araştırması yaparken en önemli dikkat edilmesi gereken konu sağlık alt yapısının olması hatta ebe ya da kadın doğum, doğumhanede belli bir süre çalışmış ve tecrübe etmiş olması önemli artılar sağlamaktadır. Doğum koçlarının doğum anında uyanık olması bebek kalp seslerinin takip edilmesi, doğum sırasında aniden gelişebilecek komplikasyonlar , ya da var olan riskleri bilip annenin tercihlerine objektif yaklaşmalıdır anneye kendi tecrübelerini empoze etmeden ona bilgi vermesi , annenin yanında olan kişileri anneyi psikolojik olarak organize edip toparlayacak özellikte olması, doğum öncesi dönemde danışmanlık yapabilmesi için gebeliğin fizyolojisinin bilinmesi ve egzersizlerin yaptırılabilmesi için anatominin iyi bilinmesi gerekmektedir. Doğum koçu ücretleri için telefon numaramız: 054 808 91 38

Doğuma hazırlık eğitimleriniz neler? Doğum koçu ücretleri nedir?

Doğum koçu ücretleri seçerken aklınızda olması gerekenler: Hamile pilatesi, yoga, nefes egzersizleri, masaj, aroma terapi, doğumda pozisyonlar, gebeliğin fizyolojisi ,öneriler, emzirme, bebek bakımı, sütü arttıran yöntemler anne adayına ve eşlik edecek kişiye ya da baba adayına öğretiyoruz.

Doğum koçluğu sizce ülkemizde neden önemlidir?

Hamilelik çok önemli ve özel bir süreçtir. Kadın bedeninde yeni bir hayat yaratılıyor. Bu dönemde bir farkındalığın oluşması, gebe kadının kendisi için bir zaman yaratması ve bu zaman içinde kendisi ve bebeği için faydalı bilgiler edinmesi oldukça yerinde olacaktır. Öncelikle  bir misyonu var. Doğal doğumu teşvik ediyoruz. Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde sezeryan oranları özel sağlık kurumlarında oldukça yüksek. Bunun en temel sebebi korku. Sezeryaanın bir doğum şekli gibi anlaşılması ve bu konuda toplumsal olarak bilgilenme ihtiyacı var. Kadın bedeni tıbbi bir engel, tıbbi acil durum yoksa doğal olarak doğurmaya programlanmıştır. Sezeryan bir doğum şekli olmamakla beraber anne adayının karar vereceği bir konu değildir. Bırakalım bu konuya hekimler karar versin. Doğum koçluğu bu noktada annenin bilinçlenmesi, doğuma doğru bir şekilde hazırlanması, normal doğma teşvik edilmesi  toplumsal açıdan önemlidir. Bireysel açıdan baktığımızda kişilerin kendini daha iyi daha güçlü hissetmesini güvenli doğumun olmasını sağlar. Ayrıntılı doğum koçu ücretleri bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğum Koçu Ücretleriniz neler?

Doğum koçu ücretleri sizin isteklerinize göre değişir. Çok fazla değişken olduğu için ücretlerde değişmektedir. www.cigdemebe.com internet adresimde ücret bilgileri yer almaktadır.  Bilgi almak için bana mail atabilir ya da arayabilirsiniz. Sağlıklı ,keyifli günler diliyorum.

Summary
Doğum Koçu Ücretleri
Article Name
Doğum Koçu Ücretleri
Description
Doğum Koçu Ücretleri danışmanlık ile ilgili nelere dikkat etmeliyiz? Ülkemizdeki doğum koçu ücretleri neye göre değişir
Author
Publisher Name
Ebe Çiğdem Çayır Doğum Koçu / Doula Danışmanlığı
Publisher Logo