Doğal doğum nedir?

Aslında, doğal doğum normal doğumun kendisidir. Ancak fark, anne ve bebeği ön planda tutmaktır. Günümüzde normal doğum tanımı boşaltılmıştır, böylece kalan doğum tanımı sadece bebek doğum kanalından çıktığında kalır. Aslında, son zamanlarda normal doğumun ötesine geçen bir adım atılması tehlikelidir, sezaryen sezaryen ameliyatı ile en iyi doğum yöntemidir ve retorik olarak duyulur.

Doğumun en basit tanımı, doğum kanalından bebeğin doğumudur.
Daha ayrıntılı bir tanım yapmak için; Doğum, oksitosin gibi hormonların aktif bir rol oynadığı ve aynı zamanda annenin yoğun duygu ya da tam tersi hissettiği ilkel beyin tarafından kontrol edilen içgüdüsel bir kas eylemidir.

Doğal doğum Başlangıçta, doğal hormonlar aktif olarak salgılanır, mümkün olduğunca anne ve bebeğin birlikte doğumundan hemen sonra rutin müdahaleler gerçekleştirilmez ve uzun süre birlikte kalmaya devam eder yol.

Günümüzde normal doğumlarda rutin müdahaleler sıkça kullanıldığından anne ve bebeğin en basit ve en önemli ihtiyaçları unutulmaktadır. Bu rutin müdahaleler annenin hızlı, sınırlı hareket özgürlüğü, lavman, epidural anestezi, yapay ağrı, epizyotomi ve erken kord sonlandırma gibi ilaç tedarikidir.

Doğumdan sonra, bebeğin annesinin memesi, bakılmak üzere bebeğin odasına teslim edilmez, aşılar acilen yapılır ve son derece gereksizdir.
Doğumlar başlangıç ​​zamanının kesin olduğu, sürenin sabit olduğu ve her annenin ihtiyaçlarının aynı olduğu bir eyleme dönüşmeye çalışır.

Ne yazık ki, bu rutin müdahalelerin yararı günümüz tıbbında herhangi bir kesinlik kazanmamıştır. Bir müdahale doğru zamanda gerçekleştirildiğinde, bir anne veya bebeği kurtarırken herkese uygulandığında iyiden daha fazla zarar verebilir.
Doğumun içgüdüsel, normal, doğal ve sağlıklı olduğunu unutmayın.

Günümüzde doğum, tıbbi yardım olmadan yapılamayacak bir süreç olarak algılanmaktadır. Ancak, her annenin ihtiyaçlarının farklı olduğu dikkate alınmalıdır. Bir anne için bir doğum için birincil ihtiyaç, mahremiyet ve fiziksel doğum yeridir, diğer bir anne de doğumun coşkusunu hisseder, yani epidural anestezisi yoktur.

Doğal Doğum Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir