Bebek ile İlk Günler. Bebeğiniz dünyada doğduğunda, bir kerede birçok değişiklik yaşarsınız. Boşluk hissi, havanın ciltle teması, ses, ışık, nefes alma, cilde temas eden eller ve burundan giren tüpler. Bu onun için büyük bir şok. Doğumdan sonraki ilk dakikalarda, hemen kucağınıza sarın ve sarın, göz teması kurun ve konuşun. Çünkü bu an çok önemli; Seni tanıyor, senin arasında güçlü bir bağ var, sesini, kokunu, dokunu, enerjini ve onu tanıyorsun … Bana da hayatını verdin, sen onu vücuduna kan ve ruh ekleyerek getirdin.

Yenidoğan için etrafınızdaki insanlar davranışları

Bebek ile İlk Günler. Şimdi, tenli cilt, gözle göz, yüz yüze buluşma anı ve kokusu, sesin sana güven verecek, her şeyin garip bir yer olduğunu hissetme, her şey yolunda, sakin ve sevgi dolu gözlerle bu yeni dünyada var olmaya devam edecek , gözlerinle kucağında rahatlayacaksın, ailenle tanış ve bağlarını güçlendir. Hastaneden eve dönmek ve ilk günler biraz hareketli olabilir. Gelen ve giden trafik, mentorlar, yeni hayat, anne ve baba olmak, sürekli kollarında kalmak ve bebeğini emmek istiyor. Enerjiniz bitmiştir, hatta kolunuzu yükseltmekten bile yoruldunuz. Artık olmadığında anları yaşayabilirsin. Bugünlerde ihtiyacınız olan şey gerçekten sakin ve bebeğinizin rutinine adapte oluyor. Yenidoğan için etrafınızdaki insanlar Sabit yorum, kendi iç sesinizi dinlemenizi önler. Rahminizi dış dünyaya bırakan bebeğiniz, hayatınızın ilk ayını hala rahim içindeymiş gibi algılıyor ve sizin bir parçanız olarak yaşamak istiyor. Bu kucağınız ve göğsünüz demektir. Böyle bir işlemden sonra bebek kendini güvende hisseder, dünyaya adapte olur ve emmeye başlar.

Bebek, bu dünyada vücudunuzdaki uyumu öğrenir

Bebek ile İlk Günler. Ailenizin vücudunda ne hissettiğinizi hissedin. Koşulsuz sevgi değerlidir, kabul edilir, yüzünüzün ifadesi, beden dili, sesinizin tonu, duygularınız ve öğrenmeniz önemlidir. Etrafındaki insanlar, “bebek, görmezden gelmeye, kucaklaşmaya alışkındır” der, kelimeleri görmezden gelmek ve dinlemek gibi. Aslında, iletişiminizi ve ulaşımınızı artırmak için büyük bir şalla kucağınıza asın, böylece kollarınız günlük işlerinizi yapabilir, bebeğiniz körfezinde mutlu, sesi duyacak, vücut ritmi, kokusu, ritmi Kardiyak doğal olarak kendi ritmini yaratacaktır. Vücudun ve omurganın şekli üzerinde olumsuz bir etkisi var mı?

Bebek ile İlk Günler. Yeni doğan bebek için bir program oluşturmak için ne yaptığınız önemli görünmüyor. Yaklaşmamak için ağladığınızda, alışın, karnınız dolu, altı temizken, gaz elimine edildi, düzeni öğrenmek gibi uygulamaların insan olmaması için biraz ağlamasına izin verin. İnsan olarak değil, sistematik bir robot yapmak istediğimizin farkında mıyız? … sadece ihtiyaçlarını beslemek ve karşılamak, sevginin bağını kuramamak, dünya hayatının bir parçası olamamak, kucaklamak sessiz ve kayıtsız olurdu. Bebeğinizin ağlaması, size neye ihtiyacı olduğunu söyleyebilmesinin tek yoludur. Ve doğumdan sonraki ilk aylarda, her ağladığımda ve nedenini anlamaya çalıştığımda orada olmalıyız. Bebeğimizin doğduğu bu dünyada yaşadığı her şeye habersiz olmak, kendini ifade edememek, vücudunda değişiklikler, nefes almak, açlık, kaka yapmak, gazlardan acı, sıcak, soğuk, ışıktan kaynaklanan aşırı rahatsızlık çarşaflar.

Giysilerinin etiketi onu sokuyor, uykuya dalmakta zorlanıyor, pozisyonunu değiştirmek istiyor, can sıkıntısının değişmemesi, can sıkıntısı, kucağında olması ihtiyacı vb. zor bir hayat. Bu gibi durumlarda rahatsızlığı ifade etmenin tek bir yolu vardır. . Ancak etrafımızda ağlayan insanların tek yorumunun açlık ve dayatma olduğunu düşünmesinin nedeni, ağladığında her zaman emzirmenin, zavallı bebeği sorunu çözmeden susturmanın tek yolunun; Gerçekten ağlıyor ve göğüs ucunu hevesle emiyor. Emmeye başladığınız an, zevkiniz rahatlamanıza ve bir süredir gerçek problemlerinizi unutmanıza yardımcı olacaktır. O zaman sende

Şöyle düşüneceksiniz: “Şey, çok emilirsiniz, fakirsiniz, zavallı bebeğim.

Ancak asıl sorun yakında bebeği rahatsız eder ve tekrar ağlamaya başlar. Bu kez sütü yeterli değildir ve bebek açlık hakkında yorum yapmaya başlayacaktır.

İkna olacaksınız çünkü bebeğiniz biberonun sağladığı süt formülünü emecektir.

Bu arada, yalın, kaldırma, emmek, formül, gaz, söylerken, bir şekilde gerçek rahatsızlığınızı, ancak fark edilmeden. Bebek gerçekten aç olmamasına rağmen, emişin rahatlaması ve şişmesi sonucu uykuya dalar. Verilen formül anne sütünden daha sindirilebilir olduğundan, bebek emzirdiği zaman bebek daha uzun süre uyur. Evet, sorun çözüldü ve anne ikna oldu. Süt bebek için yeterli değil

Bebeği etraflarına doyurma arzusunda yazan akrabalar sonunda kendilerini tatmin ettiler; Bebeğin beslenme süreci de dahil edilmiştir. Sorununuz ne olursa olsun, tek bir çözüm var, meme uçlarını emip rahatlayacak. Bu kodun beyninizde nasıl olduğu, yetişkinlikte karşılaşacağınız problemler genellikle buzdolabının önünde bulunur ya da bir atıştırma ile rahatlar. Bebeğimizi doğumun ilk günlerinde sık sık emziririz, çünkü gelen sıvı kollastrum (halkın adını verdiği gibi ilk süt, ağız) az miktardadır. İlerleyen günlerde süt akışı gevşetilir, miktar arttığında bebeğin emme aralıkları uzar ve sipariş otomatik olarak oluşturulur.

Bebek ile İlk Günler. Bu süreçte, bebeğinizin doymuş olduğundan eminseniz, yukarıda belirtilen sebeplerden bahsederken, neler oluyor bebeğim, bakalım gaz sizi rahatsız etti mi? “Neler olduğunu bilmiyorum ama sıkıldım, bu şekilde hissettiğimde ağlıyorum ve bir gülümsemeyle gelen o tanıdık ve parlak yüzle bir şeyler yapabilir, rahatlayabilir, sorunumu çözebilir ve yolda devam edebiliriz.” Hayatımızın ilk dört yılı, gelecekte, nasıl bir yetişkin olacağımızın temellerini attığımız, bizi hayata tanıtan bir dönem olan yaşam içindir. Ebeveynler için harika bir fırsat, bu süreçte çocukları için istedikleri yaşam penceresini açabiliyorlar. Bir yenidoğan ağladığında orada olmak, onların ihtiyaçlarına cevap vermek, kendilerini değerli hissettirir ve güven duygusunu arttırır. Ağlamaya cevap vermeyin, bir süre ağladığınızda, kendiniz için hissettiğiniz iktidarsızlığınıza bakılmaksızın, ağlamaya yanıt vermeyen tedavi gören insanlar sessizdir. Yaşam için, içinde oluşan boşluğun yerini alacak hiçbir şey bulamaz. Dünyaları önünüze koyarsanız, güven, sevgi ve değerden mahrum kalacaksınız. Bazen bebeklerin vücudunda onu rahatsız eden enerji vardır; Böyle bir ağlamanın faydası da belirtilmiştir. Ancak masaj yaparken, bebeğimizi rahatsız eden aşırı veya negatif enerjiyi ortadan kaldırabiliriz. Endişelenmeyin, yakında bebeğinizin ağlamasını çözecek ve hemen ağlamanın ne demek olduğunu bileceksiniz. Örneğin, yenidoğan sık sık aç uyanır ve süt emmek için ağlar. Emzirmeyi geciktirirseniz, ağlamanızın nasıl öfkeyle ağladığını göreceksiniz. Bu ağlamaları kontrol etmenin en iyi yolu, ilk birkaç haftada her ağlamaya hızlı bir şekilde cevap vermektir. Hala ağlarsanız, dolu ve kuru olsa bile, dizlerinizi göbeğinize doğru çekin ve göğsünüzde bile rahatlayamıyorsanız, gaz spazmı nedeniyle gaz masajına başlamalısınız. Evde ritmik hareketlerle gezebilir ve sırtınıza atlayabilirsiniz. Konuş, hafif müzik çal. . Ritmik sesler yapın (pişirin, pişirin, eeee, eeee), ince gazlı bezle gevşek bir şekilde sarın, bebeği göğsünüze koyun ve vücudunuza sallamayı deneyin. Arabanın etrafında yürüyün. Sıcak bir banyo yapın. Bütün bunlar işe yaramazsa, uzanın, pozisyonunuzu değiştirerek ve bir ninni söyleyerek veya şarkı söyleyerek yatmaya çalışın. Bazen bebekler ağlayarak uyurlar. Eğer gerçekten yorgunsanız, ağlaması uzun sürmez. Ağlama devam ederse, hasta olup olmadığınızı kontrol edin. Notuna bak. Bebeklerin algıları çok güçlü. Hemen kendi ortamlarındaki stres ve negatif elektrifikasyonu hissederler ve tepki verirler. Her zaman onun için rahat ol. Sinirlerinizi kontrol edemiyorsanız, yardım isteyin. Bu bir akraba veya arkadaş olabilir. Ne kadar sabırsız, öfkeli veya öfkeli olsanız da, asla sallamayın. Güçlü bir bebeği sallamak körlüğe, beyinde hasara ve hatta ölüme neden olabilir. Bu, titreme sendromu olarak bilinir. Tüm bebekler bazen belirli bir sebep olmadan ağlarlar. Bu, yabancı bir hayata adapte olmalarının bir parçası. Sadece seninle olmak …

Bebek ile İlk Günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir